jak stosować sól drogową

8 rad jak stosować sól drogową w otoczeniu domowym

Śliska jazda, drogi i parkingi. Jak tylko nocny szron zacznie się włączać podczas zimowych miesięcy i będzie najlżejszy podmuch śniegu, zaczniecie pracować z solą drogową, aby usunąć śnieg z podjazdu lub parkingu. Ale jakie są najskuteczniejsze sposoby używania soli drogowej?

Wiele naszych lokalnych strumieni, pasów zieleni oraz roślin ogrodowych, cierpi z powodu nieumiejętnego stosowania soli drogowej do zwalczania skutków zimy. Najczęściej jest to sól drogowa (chlorek sodu) powszechnie stosowana do usuwania lodu z dróg, parkingów i chodników.

Gdy śnieg i lód topią się, sól drogowa przedostaje się do naszych jezior, strumieni i wód gruntowych. Zaledwie jedna łyżeczka soli może trwale zanieczyścić do 20 litrów wody.

Niezwykle ważne jest, aby kontrolować sól u źródła, mając strategiczne pojęcie o tym, kiedy, gdzie i jak stosować sól drogową. Poznaj kilka skutecznych porad jak bezpiecznie stosować sól drogową.

 

Użyj łopaty do śniegu

 

Usuwanie śniegu i lodu w sposób mechaniczny za pomoczą szufli lub łopaty do śniegu pozwala na ograniczenie zapotrzebowania na sól drogową. Pamiętaj, że w przypadku grubej warstwy zbitego śniegu sama sól nie wystarczy. Ważne jest aby nie polegać na samej soli lub soli z piachem ale sukcesywnie usuwać śnieg i lód za pomocą łopaty. Trochę dodatkowej pracy pozwoli nam uniknąć nadmiernego zasolenia gleby.

 

Wybierz odpowiednią sól drogową

 

Czy wiesz, że wielkość ziaren soli drogowej decyduje o tym, jak szybko zaczyna działać, a co za tym idzie, jak szybko (lub jak powoli) oblodzona powierzchnia stanie się całkowicie wolna od śniegu? Małe ziarenka szybciej rozpuszczają śnieg, ale równie szybko tracą swój efekt. Jeśli wybierzesz gruboziarniste ziarno, potrwa to nieco dłużej, aby zobaczyć efekt, ale odśnieżana powierzchnia pozostanie dłużej wolna od lodu. Możesz uzyskać najlepszy rezultat, stosując kombinację cienkiej i grubej soli drogowej.

 

Nie stosuj więcej soli niż jest to potrzebne

 

To że wysypiesz więcej soli na śnieg i lód nie przyspieszy jego topnienia. Optymalna ilość soli jaka pozwoli na odlodzenie schodów, tarasu czy podjazdu to 1kg soli na 10 m2. Nie ma sensu marnować pieniędzy na przesalanie chodnika. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wzbogacenie mieszanki soli drogowej o piach który poprawi przyczepność i zredukuje prawdopodobieństwo poślizgnięcia się na odladzanej powierzchni.

 

Nie syp solą tam gdzie nie musisz

 

Nie rozsypuj soli drogowej na lewo i prawo. Stosowanie środków przeciwoblodzeniowych zbyt szeroko w małej ilości zredukuje ich skuteczność. Dobrą praktyką odladzania powierzchni jest wydzielenie łopatą do śniegu szlaków które chcesz odlodzić. W ten sposób wiesz gdzie należy rozsypać sól bez zbędnego przesalania otoczenia.

 

Pamiętaj o temperaturze otoczenia

 

Większość mieszanek soli drogowej jest nieskuteczna gdy temperatura otoczenia spada poniżej -10 ° C. Istnieją oczywiście specjalne środki odladzające, które działają poniżej tych temperatur ale klasyczny chlorek sodu do nich nie należy.

Kiedy nadchodzi trzaskający mróz pozostaje jedynie rozsypanie piachu aby utworzyć powierzchnię antypoślizgową na ubitym śniegu.

 

Przechowuj sól drogową w suchym miejscu

 

Sól drogowa pochłania wilgoć, dlatego ważne jest, aby przechowywać ją w suchym miejscu. W przeciwnym razie zacznie tworzyć bryły i z takim środkiem nie zajdziesz za daleko. Na przykład plastikowe pojemniki na sól drogową są dobrym rozwiązaniem, aby mieć pod ręką sól przez całą zimę, aby można było z niej korzystać natychmiast, gdy będzie to konieczne.

 

Posprzątaj po sobie!

 

Pamiętaj, że sama sól drogowa lub sól drogowa z piachem nie znika magicznie po stopnieniu lodu i śniegu. Pozostałe osady i zalegające nadmiary soli najlepiej zmieść aby uniknąć nadmiaru soli przenikającej do gruntu.

 

Pamiętaj o zwierzętach

 

Sól drogowa to w brew pozorom dosyć agresywny środek chemiczny, który może prowadzić do uszkodzenia naskórka nie tylko u ludzi ale również u zwierząt domowych. Mokra sól drogowa w kontakcie z łapami kotów i psów prowadzi do pękania naskórka u zwierzaków i podrażnienia skóry.

Stosuj sól drogową z głową aby nie zagrozić zdrowiu swoich milusińskich.

 

To gdzie dostać tą idealną sól drogową?

 

Skoro już wiemy jak prawidłowo stosować sól drogową w otoczeniu domowym to teraz pora poznać miejsce gdzie można dostać idealny produkt do usuwania skutków zimy. Zdecydowanie polecamy sól drogową firmy Trasa Holding pozyskiwaną z kopalni soli Soligorsk. Aby mieć pewność, ze nasz produkt spełnia wszystkie oczekiwania naszych klientów, ciągle testujemy i ulepszamy sprzedawane mieszanki soli drogowej zarówno w formie workowanej jak i luzem. Sprawdź naszą ofertę soli drogowej i pokonaj śnieg i lód.

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid