beton polerowany

Beton polerowany – Idealna posadzka

Szukasz posadzki tak gładkiej i wytrzymałej, że nada się idealnie zarówno do powierzchni biurowych, magazynowych i tarasu? Nie musisz dalej szukać! Beton polerowany to posadzka oferująca renowację posadzek przemysłowych, dekoracyjnych oraz użytkowych. Wytrzymały, estetyczny i niezwykle szybki w wykonaniu, beton estetyczny to świetny materiał na posadzkę. Dowiedz się więcej o potencjale betonu polerowanego. Czytaj dalej!

 

Czym jest beton polerowany?

 

Beton polerowany to potoczna nazwa posadzki betonowej, która poddana odpowiedniej obróbce mechanicznej – szlifowaniu i polerowaniu oraz chemicznej – impregnacji, zamienia się w gładką i wytrzymałą powierzchnię. Na wstępie zaznaczmy, że jest to przede wszystkim technologia stosowana do renowacji istniejących powierzchni. Nie oznacza to, że nie możemy położyć nowej dekoracyjnej lub przemysłowej posadzki z betonu polerowanego.

Jakie walory ma beton polerowany i dlaczego warto w niego zainwestować? Już starożytni Rzymianie wiedzieli o tym, ze beton to materiał trwały i łatwy w obróbce. W przeciwieństwie do posadzek z kamienia, zyskujemy nie tylko niezwykłą wytrzymałość ale i niską cenę surowca. Po doliczeniu kosztu wykonania posadzki z betonu polerowanego wyjdziemy ciągle znacznie lepiej, niż na układaniu dekoracyjnej posadzki kamiennej. Co jeszcze możesz zyskać dzięki inwestycji w beton polerowany?

 

Łatwość i szybkość wykonania

 

Od niemal 20 lat w Polsce obserwujemy wzrost zainteresowania powierzchniami betonowymi. Z biegiem czasu powstały wyspecjalizowane firmy zajmujące się ekspresowym wylewaniem i impregnacją powierzchni użytkowych, przemysłowych i dekoracyjnych z betony polerowanego. Wystarczy wpisać w Google frazę „beton polerowany” a zostaniemy zasypani ofertą firm jak i filmami pokazującymi proces wylewania całych posadzek od tarasów po wielkie przestrzenie pasaży handlowych. Nie wierzysz? Sprawdź tutaj!

Standardowa posadzka o wymiarach 50-100 m2 może być wylana, wypolerowana i przygotowana do użytku w nie więcej niż 8-12 godzin pracy. Sam proces twardnienia betonu wymusza sprawne działanie ekipy i nie pozostawia okna na błędy. Decydując się na posadzkę z betonu polerowanego wybieraj zarówno firmę budowlaną z bogatym portfolio jak i beton najwyższej jakości od sprawdzonego producenta. W ten sposób zaoszczędzisz na niepotrzebnych poprawkach.

Co ciekawe, polerowanie i impregnacja betonu zawierają się już w maksymalnie 12 godzinnym czasie pracy. Po tym jak ekipa opuści miejsce prac, posadzka jest w pełni gotowa do użytkowania i nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.

Chcesz sprawdzić jak wygląda profesjonalne wylewanie i polerowanie betonu? Sprawdź ten film.

*wszystkie prawa do filmu należą do BautechPosadzki. Materiał pochodzi z oficjalnego kanału Bautech link

 

Estetyka i cena betonu polerowanego

 

Beton polerowany jest uwielbiany przez developerów ze względu na walory estetyczne. W przeciwieństwie do matowej, zbrudzonej i chropowatej powierzchni, otrzymujemy gładką i szlachetną powierzchnię idealną do biurowców i sklepów w dużych galeriach.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego inwestorzy budowlani tak kochają granit? To właśnie poczucie szlachetności materiału, gładkiej tekstury i połysku nadają granitowym posadzkom tak pożądany status. Beton polerowany posiada wszystkie wyżej wymienione właściwości i jest o wiele wiele tańszy od granitu!

Porównajmy dwa zdjęcia i sprawdźmy czy odgadniecie, która z posadzek to granit a która to beton polerowany.

beton polerowany minigranit

*wszystkie prawa do zdjęć należą do BautechPosadzki. Materiał pochodzi z oficjalnej strony firmy -> link

Ok jeżeli nie zgadliście to podpowiadamy – obrazek 2 to granit.

Jak widać na załączonym obrazku różnica estetyczna jest niewielka, za to różnica wylewki betonowej o powierzchni 100 m2 wynosi nawet 40-50 zł! Cena granitu… no cóż Castorama oferuje płytę 60×40 za 27 zł + robocizna, za lepszej jakości płyty 1 m2 zapłacimy ponad 400 zł!

 

Beton polerowany jest ECO i oszczędny

 

Proces szlifowania, impregnacji i polerowania betonu jest praktycznie nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Dodatkowo renowacja zużytych bądź zniszczonych powierzchni betonowych za pomocą betonu polerowanego. Nie stosujemy zbędnej chemii, toksycznych impregnatów czy innych szkodliwych substancji. Ilość energii zużyta do wylania i polerowania betonu jest również nieporównywalnie mniejsza, niż produkcja posadzki żywicznej. Hej, panie inwestorze – mniejsze zużycie energii to również mniejszy koszt! Pamiętaj o tym.

Skoro już mowa o kosztach, to wypada rozwinąć temat kosztów całego procesu wylewania i polerowania betonu oraz dodatkowe benefity ze stosowania tego typu powierzchni.

Wiemy, że jest on tańszy od granitu ale co tak naprawdę składa się na cenę całego procesu? Po pierwsze pamiętajmy, że beton polerowany nie jest systemem powłokowym. Oznacza to, że nie bawimy się w wiele warstw układanych w odstępach czasowych a z jednolitą masą wylewaną na istniejące uzbrojone podłoże. Dzięki temu zaoszczędzamy na materiałach i przede wszystkim roboczogodzinach.

Drugim ciekawym czynnikiem jest zdolność wypolerowanego betonu do odbijania światła. Duże powierzchnie hal, w skutek odbijania świateł mogę zredukować nawet 30% świateł wymaganych do naświetlenia dużej powierzchni. To też wymierny koszt.

Trzeci czynnik to koszt utrzymania powierzchni. Woda, środki chemiczne i siła robocza są niemal niezauważalnym kosztem w przypadku zaimpregnowanego betony polerowanego. Wystarczy zwykły szeroki mop i żadne zabrudzenie nie jest nam straszne.

Ostatnia kwestią jest bezpieczeństwo. Beton polerowany nie pozwala na wejście w poślizg nawet kiedy jest mokry. Nie daj się zwieść! To, że posadzka jest błyszcząca nie oznacza, że jest śliska.

Czy przekonaliśmy cię do zainwestowania w dobrze wypolerowaną posadzkę betonową? Jeśli tak, to pamiętaj o tym, że beton betonowi nie równy i o ile zaoszczędzisz dużo wybierając ten materiał, to nigdy nie powinieneś wybierać produktu gorszego jakościowo.

Szukasz profesjonalnego producenta mieszanek betonowych? Odwiedź naszą stronę i poznaj naszą ofertę!

 

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid