ile kosztuje sól drogowa

Ile kosztuje sól drogowa?

Przed okresem zimowym przychodzi czas, gdy zarówno duże firmy, samorządy jak i odbiorcy indywidualni przeszukują rynek w poszukiwaniu dobrej oferty soli drogowej. Każda firma posiadająca spory kawałek parkingu, placu lub infrastrukturę drogową do odśnieżenia wie, że ilość soli jaką trzeba użyć w czasie sezonu zimowego może wahać się od jednej tony do kilkudziesięciu ton. Przy takich ilościach soli drogowej liczy się nie tylko jej jakość ale i cena. Sprawdźmy jak wygląda cennik soli drogowej z podziałem na sposób dostawy. Dowiedz się czy warto kupić sól drogową w worku, czy może luzem. Czytaj dalej!

 

Sól drogowa luzem

 

Zdecydowanie najbardziej ekonomiczna i najchętniej zamawiana forma zakupu soli drogowej. Bez zbędnego dzielenia na worki, przewożona w specjalnie zabezpieczonych naczepach lub pojazdach dostawczych typu ruchoma podłoga, silos, cysterna lub lohra. Sól drogowa luzem to najchętniej zamawiany wariant chlorku sodu w dużych ilościach.

Większość cenników soli drogowej dostarczanej luzem podaje cenę za tonę z uwagi na duże zapotrzebowanie jednostek dokonujących zakupu.

Z cen widocznych na rynku widzimy, że średnia cena za tonę soli drogowej luzem wynosi od 170 zł netto do nawet 500 zł. Na różnicę cenową soli drogowej luzem składają się między innymi:

  1. Koszt transportu
  2. Miejsce wydobycia
  3. Ilość pośredników
  4. Wielkość zamówienia

Przykładowo: 1 tona soli drogowej luzem w ofercie Trasa Holding wynosi 170 zł netto za tonę. W zależności od miejsca dostawy należy doliczyć koszt transportu od 50 zł wzwyż. Termin dostawy ustalany jest indywidualnie a czas realizacji zamówienia w zależności od jego wielkości wyniesie do 14 dni roboczych.

 

Sól workowana

 

W porównaniu do soli drogowej przewożonej luzem, sól workowana jest o wiele łatwiejsza w magazynowaniu i transporcie. Niestety za wygodę i łatwe porcjowanie przyjdzie nam zapłacić nieco wyższą cenę za tonę zamawianej soli.

Podobnie do soli drogowej luzem, sól workowana również najczęściej sprzedawana jest od tony wzwyż. Najpopularniejsza waga soli w workach to 25 oraz 50 kg. Pozwala to na precyzyjne odmierzenie zamawianej ilości i łatwe ładowanie oraz rozładunek. Zamawiana sól jest przewożona na paletach na miejsce wyznaczone przez klienta.

Ile kosztuje sól drogowa w workach? To dosyć podchwytliwe pytanie. Biorąc pod uwagę fakt, iż większość firm oferuje sprzedaż soli od 1 tony wzwyż to cenę worka soli drogowej 25 kg widoczną w Google wato przemnożyć przez 40. Otrzymamy wtedy kwotę jaką przyjdzie nam zapłacić za tonę soli workowanej na palecie.

Przyjmując ta metodologię, ceny soli drogowej w workach zaczynają się od 260 zł za tonę. Cena dowozu podobnie jak w przypadku soli drogowej luzem musi być doliczona do całkowitego kosztu zamówienia. Zamawiając sól drogową nie zapomnij o zadanie pytania odnośnie kosztu dostawy!

 

Czy wartko kupić sól drogową w mniejszej ilości?

 

Nie od dziś wiadomo, ze zakup hurtowy jest znacznie bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie czasu niż zakup detaliczny. Taka sama sytuacja tyczy się zakupu soli drogowej. Każdy kto chce kupić jedynie sól drogową w worku 20 kg w jednej z popularnych sieci sklepów jak choćby OBI, zapłaci przynajmniej 18 zł netto za worek. Czy taki zakup nam się opłaca?

Nowocześnie pakowana sól drogowa w workach jest szczelnie zabezpieczona specjalnym opakowaniem niedopuszczającym do zbrylowania soli. Naszym zdaniem zakup jednego worka mija się z celem nawet w przypadku osoby chcącej utrzymać zimą podjazd, ścieżkę i chodnik w domku jednorodzinnym. Zapotrzebowanie domku jednorodzinnego w sól drogową w sezonie zimowym wynosi około 25 kg na miesiąc. W przypadku miast i gmin ilości te idą w setki ton.

Szukasz najlepszej ceny soli drogowej za tonę? Sprawdź ofertę sol-drogowa.eu! Tona soli drogowej luzem już od 170 zł netto.

Osobom chcącym zaoszczędzić, używając soli kuchennej stanowczo odradzamy ten proceder. Nie dość, że cena soli kuchennej jest znacznie wyższa od soli drogowej, to brak substancji wspierających działanie chlorku sodu powoduje, że sól kuchenna działa krócej i maksymalnie do temperatury – 6 stopni Celsjusza.

Ostatecznym argumentem przemawiającym za zakupem soli drogowej hurtem jest cena. Skoro worek soli drogowej w sklepie sieciowym kosztuje 18 zł netto za 20 kg to jedna tona soli w tym samym sklepie będzie nas kosztowała 900 zł…

Dla porównania w ofercie Trasy Holding, jedna tona soli drogowej w workach 25kg kosztuje 260 zł netto. Tak więc każdy worek kosztuje jednostkowo 6,50 zł za 25kg. Opłaca się, czyż nie?

Prawidłowo przechowywana sól drogowa zachowa swoje właściwości przez lata. Sól workowana posiada naturalną barierę w postaci nowoczesnej generacji opakowań plastikowych nieprzepuszczających wilgoci i wykazujących wysoką odporność na uszkodzenie mechaniczne. Sól drogową luzem można przechowywać w specjalnych pojemnikach.

 

Szybie podsumowanie ceny soli drogowej – Trasa sp z.o.o.

 

SÓL DROGOWA Luzem od 170zł netto/1t

SÓL DROGOWA Workowana 25kg od 260zł netto/1t

Warunki zamówienia:

  • Zamówienia pełnopaletowe (min. 1 tona)
  • Sól pakowana jest po 40 worków 25 kg na palecie (1 tona)
  • Cena końcowa zamówienia jest uzależniona od kosztów transportu i ilości zamawianej soli

 

PARAMETRY SOLI

 

Właściwości Jednostka Wymagania PN-86/C-84081/02 Typowe własności
barwa biała do szarej biała
chlorek sodu NaCl % min. 90,0 95
H2 O w 105 ℃ % maks. 3 3
pH 1% roztworu wodnego 5-8 7,6
substancja przeciwzbrylająca E 536
(Żelazocyjanek potasu)
mg/kg min. 20 20
dopuszczalna odchyłka od deklarowanej masy netto a’50 kg g -500

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid