gestosc betonu

Jak modyfikacja gęstości wpływa na zastosowanie betonu?

Oferta rynkowa producentów betonu pozwala na precyzyjny dobór rodzaju mieszanki do naszych potrzeb. Jednym z najistotniejszych podziałów betonu, jaki wpływa na jego zastosowanie jest gęstość. Dzięki stosowaniu specjalnych domieszek mineralnych lub chemicznych jesteśmy w stanie wpłynąć na: lepszą płynność betonu, szybszy czas wiązania mieszanki oraz zmniejszenie faktycznego ciężaru.

Dlaczego wybór odpowiedniej mieszanki ze względu na jej gęstość jest tak istotny? Jakie rodzaje betonu zawierają się w podziale na gęstość? Sprawdź jak modyfikacja gęstości wpływa na zastosowanie betonu w praktyce.

 

Beton polimerowy

 

Zastępując podstawowe spoiwo mieszanki betonowej (cement) polimerami, jesteśmy w stanie uzyskać tak zwany beton polimerowy. Mieszankę tą cechuje wyjątkowa szybka produkcja i niska kurczliwość w czasie wiązania przy wysokiej wytrzymałości.

 

Fibrobeton

 

Przechodzimy teraz do kategorii betonów dekoracyjnych. Fibrobeton to mieszanka zbrojona włóknem szklanym. Dzięki takiej konstrukcji mieszanki, możemy równie dobrze wylać posadzkę na zewnątrz jak i wewnątrz. Odporny na ściskanie i rozciąganie, należy do mieszanek chętnie stosowanych w budowie posadzek przemysłowych.

Posadzka_fibrobetonowa

Szukasz nieco „industrialnego” wyglądu posadzki z dużą odpornością? Fibrobeton będzie idealnym wyborem!

 

Asfaltobeton

 

Tradycyjnie wykorzystywany jako podstawowa warstwa nawierzchni asfaltobeton, to nic innego jak pozbawiona wody i cementu masa złożona z: asfaltu, piasku, mączki mineralnej, żwiru i grysów kamiennych.

Zmieniając proporcje mieszanki, w szczególności rodzaj grysów kamiennych, jesteśmy w stanie uzyskać asfaltobeton dostosowany do naszych potrzeb.

Pamiętaj! Od jakości asfaltu zależy w dużym stopniu jakość końcowa nawierzchni drogi. Nie ryzykuj, zamów asfalt u renomowanego producenta mas betonowych.

 

Żużlobeton

 

Rozdrobniony żużel stanowi doskonały surowiec do produkcji żużlobetonu. Stosujemy go w wykonaniu ścian nośnych wewnętrznych oraz ścian działkowych. Pamiętaj, że produkcja żużlobetonu nie powinna odbywać się w warunkach domowych. Z uwagi na specyficzne warunki mieszania składników wskazane jest kupienie odpowiedniej ilości żużlobetonu w lokalnej betoniarni.

 

Beton autoklawizowany

 

Dzięki specjalnej obróbce ciepłej w specjalnym środowisku pary wodnej uzyskujemy beton autoklawizowany. Jest to mieszanka o bardzo dobrej izolacji termicznej, dzięki czemu nadaje się idealnie w budownictwie energooszczędnym. Szukasz materiałów do budowy domu pasywnego? Beton autoklawizowany to świetny budulec!

 

Beton komórkowy

 

Lekki i łatwy w obróbce beton komórkowy powstaje w wyniku wprowadzenia gazu pod ciśnieniem w  mieszankę cementową o odpowiedniej plastyczności. Dzięki temu procesowi otrzymujemy specjalne jednorodne pory pozwalające na uzyskanie dodatkowych właściwości termoizolacyjnych.

Łatwa obróbka, świetna izolacja cieplna sprawiają, że beton komórkowy na stałe zagościł w budownictwie systemowym. Stawiasz dom jednorodzinny? Zainwestuj w ten rodzaj betonu.

 

Czy warto modyfikować gęstość betonu?

 

Zdecydowanie tak! Dostosowanie mieszanki betonu poprzez ingerowanie w jej gęstość, poprzez wprowadzanie różnego rodzaju domieszek to świetny sposób na otrzymanie produktu dostosowanego lepiej do potrzeb konkretnej budowy.

Szukasz mieszanek betonu dostosowanych do Twoich potrzeb? Interesuje cię zamówienie na dużą skalę? Skontaktuj się z nami i zamów beton bezpośrednio od renomowanego producenta.