jak-stosować-sól-drogową

Jak stosować sól drogową

Sól drogowa produkowana jest na ogromną skalę, bo tego wymaga zapotrzebowanie. Dostawcy przygotowują się odpowiednio do sezonu, by nie dać się zaskoczyć zimie. Kiedy polskie drogi leżą zasypane pod śniegiem na usta rodaków ciśnie się jedno. Opóźnienia w ruchu, problemy w komunikacji, długie korki i jazda na pierwszym biegu to sytuacje, z którymi kierowcy spotykają się praktycznie każdego roku. Nie lepsze warunki mają piesi, którzy muszą radzić sobie na oblodzonych chodnikach, śliskich zebrach i znosić upadki, które w najlepszym razie kończą się siniakami, a czasem wielotygodniowymi złamaniami. Co najlepiej zwalcza warstwę śniegu, roztopi lód, by drogi były przejezdne, a przede wszystkim bezpieczne?

Zalety soli drogowej

 

Sól drogowa jest produktem, który doskonale radzi sobie z usuwaniem białego puchu oraz śliskiej warstwy z nawierzchni, nawet przy niskich temperaturach. Dzięki stosowaniu jej przez miasta i gminy, możemy cieszyć się przejezdnymi drogami przez cały rok. Śliska jezdnia, niesie ze sobą ogromne niebezpieczeństwo. Każdego roku dochodzi do wypadków, kolizji spowodowanych lodem i utratą przyczepności przez pojazdy. Solona nawierzchnia zmniejsza to ryzyko.

Poza gminą i miastem, również osoby prywatne chętnie korzystają z dobroczynności soli, obsypując teren swojej posesji, a także chodnik przed nią, za który są odpowiedzialne.

Inną ważną zaletą jest cena soli drogowej. Produkt jest tani i łatwo dostępny. W sprzedaży występuje sól drogowa na tony, luzem lub w workach.

Szukasz profesjonalnego dostawcy soli drogowej? Sprawdź naszą ofertę! Realizujemy zamówienia na sól drogową bez względu na ilość na terenie całej Polski.

 

Jak rozprowadzana jest sól drogowa?

 

Kiedy trzeba odśnieżyć drogi, wypuszcza się na nie solarki, specjalistyczne maszyny, które mają możliwość zasolenia dużych powierzchni w krótkim czasie. Ilość soli jaką zużywa się na rozpuszczenie lodu w mieście jest ogromna. Aby zapewnić pełną skuteczność działania, potrzebnych jest ok. 20 kg soli na m². Dostawca soli drogowej w okresie zimowym pracuje na pełnych obrotach. Magazyny, w których sól jest składowana muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, czy błotem, o co dbają odpowiedzialne za to osoby.

Przed zakupem soli drogowej, koniecznie trzeba się upewnić, że posiada ona odpowiednie certyfikaty i atesty, spełnia normy dzięki którym może być rozprowadzana w naszym kraju. Tylko sprawdzeni dostawcy mogą zapewnić, że ich produkt jest czysty oraz bezpieczny.

Twoje zgody

Google Analytics

Google Analytics wykorzystuje własne pliki cookie głównie do raportowania interakcji użytkowników w Twojej witrynie. Pliki te służą do przechowywania informacji, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika. Przeglądarki internetowe nie współdzielą własnych plików cookie między różnymi domenami. Google Analytics rejestruje adresy IP użytkowników, by umożliwić właścicielom tych witryn zorientowanie się, z jakich części świata pochodzą osoby odwiedzające ich witrynę („geolokalizacja według IP”) oraz chronić bezpieczeństwo usługi. Google Analytics nie udostępnia swoim klientom rzeczywistych adresów IP. Poza tym metoda nazywana maskowaniem adresów IP zapewnia właścicielom witryn korzystającym z Google Analytics opcję polecenia, by system Google Analytics używał do geolokalizacji tylko części adresu IP, a nie jego całości. Warunki korzystania z Google Analytics, do których muszą stosować się wszyscy użytkownicy tej usługi, zabraniają przekazywania do Google Analytics informacji umożliwiających identyfikację osób.

_ga,_gat,_gid