acf
domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/platne/serwer47623/public_html/trasaholding.pl/wp-includes/functions.php on line 6121Współczesne budownictwo coraz częściej przypomina linię produkcyjną niż zmagania fachowców ze zleconym projektem. W erze budownictwa systemowego materiały jakie są stosowane na budowie stają się coraz bardziej homogeniczne. Dziś przyjrzymy się jednemu z najpopularniejszych prefabrykatów betonowych – bloczkowi betonowemu. Dowiedz się jak dzięki bloczkom betonowym powstają konstrukcje trwałe, odporne na uszkodzenia i o wiele tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Czytaj dalej!
Bloczki betonowe to nic innego jak drobnowymiarowe materiały budowlane stosowane podczas wznoszenia ścian konstrukcji zewnętrznych i wewnętrznych. Bloczki betonowe to coraz częściej stosowany budulec. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych cegieł, pustaków czy betonowej wylewki. Coraz częściej stosowane są podczas budowy fundamentów, gdzie w miejsce standardowej wylewki z mieszanki betonowej stosuje się właśnie bloczki betonowe. W budownictwie jednorodzinnym jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga przygotowywania wysokiego oszalunkowania.
Proces produkcji bloczków betonowych pozostawię je w formie wypełnionej, czyli bez obecności przelotnych otworów. Wiele firm oferuje również bloczki dostosowane do budownictwa systemowego z widocznymi uwypukleniami na stronie górnej i wgnieceniami w stronie dolnej. Pozwala to na ciasny montaż wzmacniający stabilność konstrukcji.
Co do wielkości bloczków betonowych, najczęściej jest ona wielokrotnością jednego lub dwóch wymiarów podstawy cegły ceramicznej pełnej czyli 12 × 25 cm. Bloczki, podobnie jak i inne materiały używane do wykonywania elementów konstrukcyjnych budynku produkowane są o różnej, określonej wytrzymałości mechanicznej. Cechę tę określa za pomocą klasy, np. klasa 20 oznacza wyrób o wytrzymałości na ściskanie 20 MPa.
To z czego wykonamy bloczki budowlane będzie zależało od rodzaju zastosowanego spoiwa. Najpopularniejsze bloczki dostępne na Polskim rynku dzielimy na:
Bloczki betonowe – wytwarzane są z betonu zwykłego. Bloczki betonowe produkowane są w różnych wymiarach (producenci często stosują własne)od 12 × 24 lub 25 × 24 lub 25 do 12 lub 24 × 24 × 49 cm. Wytrzymałość bloczków zależy od klasy użytego betonu. Zastosowanie bloczków betonowych: ławy fundamentowe, ściany piwnic, podmurówki np. pod ogrodzenia, czyli murowanie elementów, dla których ważna jest wytrzymałość a nie jest najważniejsza izolacyjność termiczna.
Bloczki keramzytobetonowe – wytwarzane z betonu na kruszywie porowatym (keramzycie) o drobnych frakcjach. Bloczki z betonu keramzytowego są lżejsze od bloczków betonowych i posiadają znacznie lepsze od nich własności izolacyjne. Ich wymiary i zastosowanie jest podobne jak bloczków betonowych. Do murowania ścian powyżej poziomu piwnic częściej używa się pustaków betonowych lub innych materiałów.
Bloczki z autoklawizowanego betonu komórkowego – produkowane są z następujących materiałów: spoiwo – cement i wapno albo cement lub wapno; kruszywo – piasek albo popiół lotny z elektrociepłowni, ewentualnie – piasek i popiół. Do sporyzowania materiału stosuje się np. tlenek glinu. Wyroby poddawane są procesowi autoklawizacji (spotykane są także wyroby z lekkich betonów komórkowych produkowane bez procesu autoklawizacji). Najczęściej spotyka się bloczki o wymiarach 24 × 24 × 49 cm (typ 490/240) i 24 × 24 × 59 (typ 590/240). Do typoszeregu należą też bloczki o innych szerokościach (18; 30; 36 i 42 cm). Produkowane są także bloczki o innych wymiarach. Bloczki z betonów komórkowych stosowane są do murowania ścian nadziemnych zewnętrznych i wewnętrznych. Są bardziej nasiąkliwe niż inne materiały ścienne. Jedynie bloczki nowej generacji (o powierzchniowo zamkniętych porach) mają dopuszczenie do murowania ścian piwnicznych. Elementy z betonu komórkowego powinny być łączone tylko przy użyciu zapraw klejowych, które pozwalają na wykonywanie cienkich spoin lub zapraw ciepłochronnych (na kruszywach lekkich). Zapewnia to maksymalną eliminację mostków termicznych w ścianach wykonanych z tego materiału.
bloczki silikatowe – technologia produkcji i zakres zastosowania jest analogiczny jak cegieł wapienno-piaskowych. Najczęściej mają taki sam wymiar podstawy jak cegła, czyli 12 × 25 (1NF), lecz są wyższe, ich wysokość to 13,8 (2NFD) i 22 cm (3NFD), spotykane są także bloczki o wymiarach 25 × 25 × 22 (6NFD). Bloczki wapienno-piaskowe, jako jedyne posiadają otwory prostopadłe do podstawy. Jednak nie przechodzą na wylot i zostały wprowadzone w celu zmniejszenia ciężaru wyrobu. Bloczki tego typu określa się nazwą drążone.
W zależności od rodzaju bloczków oraz metody transportu, cena produktu ulega zmianie. Dla przykładu prezentujemy ofertę bloczków betonowych firmy PRD S.A.
– bloczki betonowe 38x24x12 – cena 2,10 zł
bloczka betonowego używa się do wznoszenia ścian fundamentowych lub murów. Wytwarzany z betonu półsuchego. Bloczek produkowany metodą na sucho maszyną kroczącą.
Dostawa bloczka 3,5zł x 1km w obie strony +50 zł rozładunek + przewożone bloczki.
– Bloki betonowe 70x70x140 – cena 170 zł
Bloków betonowych używa się do wznoszenia zasieków murów oporowych ścian nie wielkich hal magazynowych. Z tych mniej powszechnych jako obciążniki lub filary reklam…. Wytwarzane z betonu mokrego zagęszczane wibratorem wgłębnym na utwardzonym placu.
Dostawa bloków 3,5 km x 1km w obie strony + 50 zł rozładunek (np 10 x 2 x 3,5 +50 zł) + przewożone bloki
Skontaktuj się z nami w celu zamówienia bloczków betonowych wraz z dowozem. Oferujemy prefabrykaty betonowe wysokiej jakości po najniższej cenie!